Śląskie: sanepid szuka klientów McDonald's w związku z zakażeniem Covid-19

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2020 11:30

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt osoby, które w dniach 27 lipca - 2 sierpnia były klientami Restauracji McDonald's w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Katowickiej i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19.

Śląskie: sanepid szuka klientów McDonald's w związku z zakażeniem Covid-19
Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Apel sanepidu został wydany w związku z  prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, związanym z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Klienci dąbrowskiego McDonald's mogą się zgłaszać do sanepidu telefonicznie: tel: (32) 727-58-71; (32) 727-58-72, tel. kom.: 536-746-412 lub mailowo sekretariat@pssedg.pl. W przypadku wiadomości przesłanej na adres e-mail PPIS prosi p zamieszczenie numeru telefonu oraz informacji o dniu i godzinie pobytu w restauracji McDonald w Dąbrowie Górniczej.

Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej w piątek (7 sierpnia) poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych, że ostatnie dni przyniosły nowe zakażenia, których ogniskiem była restauracja McDonald’s.

''W związku z tą sytuacją dąbrowski Sanepid pobrał próbki od pracowników restauracji i na 30 przebadanych próbek tylko 3 okazały się dodatnie. Niezależnie jednak od tego, wszyscy pracownicy zostali objęci kwarantanną, a służby sanitarne prowadzą dochodzenie epidemiologiczne'' - podał prezydent.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum