Śląskie: ranni studenci wrócili ze Słowacji do kraju

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2010 20:22

Do sześciu szpitali w woj. śląskim dotarły karetki z rannymi na Słowacji jedenastoma studentami Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Największa grupa poszkodowanych (6 osób) trafiła do SOR Szpitala im. św. Barbary w Sosnowcu. Po jednej osobie przyjęły oddziały ortopedii szpitali w Bytomiu, Jastrzębiu Zdroju, Katowicach-Bogucicach, Katowicach-Ochojcu i Zabrzu-Biskupicach.

– W poniedziałek o 7.30 wyruszymy po kolejnych siedmiu studentów – powiedział portal rynekzdrowia pl. Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. – Leżą w szpitalu w Bańskiej Bystrzycy.

Poinformował nas, że w poniedziałek (10 maja) na Słowację wyjdzie sieem karetek rezerwowych, pozasystemowych, co oznacza, że nie zakłóci to funkcjonowania służb ratownictwa medycznego. Jedna ranna w wypadku osoba pozostanie w słowackim szpitalu dłużej.

Przypomnijmy, że w sobotę autokarem na badania terenowe do Turcji wybrało się 68 osób. W wypadku 34 osoby doznały obrażeń; 19 z nich zostało w szpitalach. Poważniejsze obrażenia odniosły trzy osoby. Pierwsza doznała pęknięcia śledziony i ma złamane dwa żebra. Kolejna osoba ma uszkodzone cztery kręgi, a trzecia ma pęknięty kręg szyjny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum