Śląskie: przybędzie kilkaset dodatkowych łóżek covidowych

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 października 2020 12:15

Wiele szpitali w Śląskiem zgłasza problem braku łóżek dedykowanych pacjentom covidowym. Pomóc mają dodatkowe miejsca w kolejnych placówkach.

Śląskie: przybędzie kilkaset dodatkowych łóżek covidowych
Pomóc mają dodatkowe miejsca w kolejnych placówkach Fot. Shutterstock

W Szpitalu Śląskim w Cieszynie na oddziale obserwacyjno-zakaźnym nie ma ani jednego miejsca. Brakuje też personelu, który mógłby się zająć większą liczbą chorych - informuje Gazeta Wyborcza.

W piątek (9 października) do ostatniego łóżka zapełnił się Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach. Oddział ma 70. chorych i nie może zapewnić opieki kolejnym. Problemy z miejscami były także w Raciborzu i Bytomiu, zaczynało też brakować miejsc na niektórych oddziałach szpitala w Tychach.

W tej sytuacji łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem muszą przygotować kolejne szpitale w regionie.

Jak informuje GW, około 30 kolejnych miejsc będzie dostępnych w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, także 30 w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej. Z kolei Alina Kucharzewska, rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego mówi o 150 dodatkowych łóżkach, które zabezpieczy katowicki szpital MSWiA i 16 w Szpitalu Chorób Płuc w Orzeszu. Także w Częstochowie zabezpieczonych zostanie 100 dodatkowych miejsc dla zakażonych.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum