Śląskie potrzebuje drugiego szpitala dla zakażonych koronawirusem, od 1 maja będzie nim...

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2020 08:52

Decyzją Ministerstwa Zdrowia Szpital Miejski nr 4  w Gliwicach przy ul. Zygmunta Starego 20 (dawny szpital wojskowy) zostaje przekształcony w szpital jednoimienny zakaźny w okresie od 1 maja 2020 r. do odwołania.

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach od 1 maja zostaje przekształcony w szpital jednoimienny zakaźny. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje szpital, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w piśmie wskazuje, że liczba chorych zakażonych wirusem SARS-CoV-2 stale się zwiększa, zaś szpital jednoimienny zakaźny Megrez” Sp. z o.o. w  Tychach nie ma możliwości zapewnienia udzielania świadczeń zdrowotnych wszystkim pacjentom na terenie województwa śląskiego.

''W związku z tym zachodzi konieczność zwiększenia liczby łóżek szpitalnych dedykowanych ww. pacjentom i  rozszerzenia pomocy osobom na terenie  województwa'' - podkreśla wiceminister Cieszyński.

Pacjenci z dodatnim wynikiem badania laboratoryjnego na obecność koronawirusa, którzy trafią do gliwickiej lecznicy, będą mogli liczyć na pełny zakres pomocy medycznej.

Chodzi m.in. o:
- OIOM z możliwością podłączenia do respiratora;
- dodatkowo dostosowane sale obecnego oddziału wewnętrznego do leczenia z wykorzystaniem respiratora;
- diagnostykę obrazową (rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa);
- laboratorium analityczne z możliwością szybkiego uzyskiwania niezbędnych wyników badań.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum