Śląskie: pogotowie będzie ćwiczyć na lotnisku w Pyrzowicach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2011 19:17

Na przełomie maja i czerwca br. na katowickim lotnisku w Pyrzowicach odbędą się kompleksowe ćwiczenia działających w woj. śląskim służb kryzysowych, w tym pogotowia ratunkowego i LPR.

Śląskie: pogotowie będzie ćwiczyć na lotnisku w Pyrzowicach
W ćwiczeniach "Lotnisko 2011” wezmą udział m.in. przedstawiciele Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, pyrzowickiego lotniska, śląskiej policji, straży pożarnej i straży granicznej, wojewódzkiego sztabu wojskowego, wojewódzkiego pogotowia ratunkowego oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Musimy ułożyć wspólny scenariusz. Każda ze służb w założeniu będzie chciała przećwiczyć pewne elementy swojego działania - zaznaczył  Piotr Uchroński, szef pionu bezpieczeństwa Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice.

Podobnie doświadczenia po jednej z katastrof w kopalni pozwoliły m.in. na wypracowanie zasad pomocy psychologicznej rodzinom poszkodowanych. Obecnie powinny one mieć do dyspozycji osobne oznakowane pomieszczenie - odpowiednio odseparowane od relacjonujących zdarzenie mediów.

Potrzebie właściwej identyfikacji wszystkich zaangażowanych w pomoc powodzianom służb, odpowiedziano natomiast w 2010 roku poprzez wprowadzenie w regionie odblaskowych kamizelek z napisami np. "inspektorat sanitarny”.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum