×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Śląskie: po odwołanym przeszczepie zrezygnowała z szukania dawcy

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia28 listopada 2014 21:30

26-letnia mieszkanka Jastrzębia czekała na przeszczep szpiku i tym samym na szansę wyleczenia nowotworu złośliwego układu chłonnego, z którym walczy od 4 lat.

Śląskie: po odwołanym przeszczepie zrezygnowała z szukania dawcy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z powodu planowanego przeszczepu kobieta przerwała leczenie nierefundowanym lekiem, na który przez pół roku zbierała pieniądze. Tymczasem na dwa dni przed planowanym zabiegiem wszystko nagle odwołano.

Jak podaje Dziennik Zachodni, dawczyni z Niemiec zrezygnowała... Pacjentka musiałaby czekać na kolejnego dawcę kolejne tygodnie albo miesiące, ale zrezygnowała.

Krystyna Kozłowska, rzecznik praw pacjenta, uważa, że niewątpliwie wiadomość, jaką otrzymała chora, jest niezwykle stresująca i towarzyszą jej silne emocje. Ośrodkiem transplantacyjnym w przypadku tej pacjentki jest Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach.

Rzecznik wskazuje, że w tym ośrodku działa Zespół Edukacji i Wsparcia Psychologicznego dla Chorych na Nowotwory i Ich Bliskich "Porozmawiajmy". Jednym z realizowanych przez ten zespół zadań jest wsparcie m.in. psychologiczne dla pacjentów.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum