Śląskie: opieka psychologiczna dla poszkodowanych w katastrofie kolejowej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2012 12:02

Psychologowie z jednostek wojewódzkich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach zostali wysłani do poszkodowanych w katastrofie kolejowej w Szczekocinach pod Zawierciem - poinformowało biuro prasowe marszałka województwa.

Jak poinformowała Aleksandra Marzyńska - rzeczniczka marszałka województwa śląskiego, pierwsi psychologowie zostali oddelegowani do rannych, którzy przebywają w szpitalach w Sosnowcu i Piekarach Śląskich.

- Wicemarszałek Mariusz Kleszczewski będzie odwiedzał także inne szpitale, aby zorientować się, jakie mają potrzeby w kwestii pomocy psychologicznej - powiedziała Marzyńska.

Jak dodał rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski, przekazywaniem informacji rodzinom ofiar zajmują się policjanci, którzy mają doświadczenie w tego typu sytuacjach i wiedzą, jak taką informację przekazać. Jeśli jest to konieczne, zapewniana jest pomoc psychologiczna, w tym przypadku policjanci sięgają po psychologów z ośrodków interwencji psychologicznej.

Jak poinformowała rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Małgorzata Woźniak, wojewoda śląski ma zorganizować bezpłatny transport dla rodzin poszkodowanych, które będą chciały dojechać do swoich bliskich w szpitalach.

56 rannych w katastrofie kolejowej w Szczekocinach k. Zawiercia przebywa w 15 szpitalach na terenie trzech województw: śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Stan wielu osób jest ciężki.

Na Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu wśród najczęstszych urazów wymienia się złamania kręgosłupa i miednicy, a także urazy głowy. Część pacjentów nie pamięta dokładnie zdarzenia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum