Śląskie: nowe zakażenia i dobre wieści - matka z dzieckiem zdrowi opuścili szpital

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2020 21:41

9 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzono we wtorek (23 marca) w woj. śląskim. Dwie osoby - matka i jej 8-letnie dziecko - zdrowi opuścili Szpital Śląski w Cieszynie.

Szpital Śląski w Cieszynie opuściły kolejne osoby wyleczone z zakażenia SARS-CoV-2; FOT. Szpital

Jak podał wieczorem Śląski Urząd Wojewódzki, zakażenie potwierdzono w ostatnich godzinach u mieszkańców powiatu lublinieckiego, raciborskiego i tarnogórskiego. Pięciu kolejnych przebywa w szpitalu w Bytomiu, a jeden - w szpitalu w Chorzowie.

Szpital Śląski w Cieszynie po wyzdrowieniu opuścili we wtorek mieszkanka powiatu cieszyńskiego i jej 8-letnie dziecko, którzy jako jedni z pierwszych w regionie trafili na leczenie ponad 3 tygodnie temu. Zakazili się od członka rodziny, który wrócił z Niemiec, również był hospitalizowany w Cieszynie, ale wyzdrowiał wcześniej.

Kobieta i dziecko zachorowali, będąc na kwarantannie, a lekarz zdecydował o ich hospitalizacji. Oboje podczas leczenia czuli się dobrze, a kuracja wdrożona przez specjalistów cieszyńskiego szpitala przyniosła efekty: kolejne dwa testy pobranych próbek wykazały brak groźnego wirusa w organizmach kobiety i dziecka. Zgodnie z zaleceniami lekarzy kobieta nie powinna opuszczać domu przez kolejne 2 tygodnie, dziecko zaś - przez 4 tygodnie.

Dotąd szpitale w woj. śląskim opuściło 6 osób wcześniej zakażonych koronawirusem. We wtorek hospitalizowane były 162 osoby, na kwarantannie przebywało 12,363 tys., a 7,737 tys. jest objętych nadzorem sanitarnym.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem, że liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 wzrosła w Polsce do 2311 po tym, jak potwierdzono 96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarła kolejna osoba. To 37-letni mężczyzna hospitalizowany w Warszawie. Łącznie od 4 marca, czyli dnia potwierdzenia pierwszego przypadku, zmarły w Polsce 33 osoby.

Anna Gumułka (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum