Śląskie: mieszkanki Radzionkowa zbadają się w mammobusie

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2011 11:37

Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach wraz z Urzędem Miasta Radzionków organizują bezpłatne, cyfrowe badania mammograficzne.

Śląskie: mieszkanki Radzionkowa zbadają się w mammobusie

W dniach od 6 do 12 kwietnia br. (z wyjątkiem weekendu) przed Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie, Centrum Onkologii w Gliwicach wraz z Urzędem Miasta Radzionków organizuje akcję bezpłatnych cyfrowych badań mammograficznych.

Badania będą przeprowadzane w nowoczesnym mammobusie (z cyfrowym aparatem) od środy 6 kwietnia do wtorku 12 kwietnia, w godzinach 10-17.

Z darmowej profilaktyki mogą skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 lat (rocznik 1942-1961), które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych badań mammograficznych. Wymaganym dokumentem jest dowód tożsamości z numerem PESEL, karta chipowa oraz, jeśli to możliwe, zdjęcie z poprzedniej mammografii.  

Dla mieszkanek Radzionkowa i okolic przyjazd mammobusu jest jedyną okazją do skorzystania z badań w miejscu zamieszkania, gdyż w mieście nie ma placówki stacjonarnej, która realizowałaby badania mammograficzne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum