Śląskie: mieszkaniec DPS w Gorzycach z koronawirusem - będą badania pracowników

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2020 15:41

U jednego z mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Papieża Jana Pawła II w Gorzycach (Śląskie) badania wykazały zakażanie koronawirusem - podało w piątek Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. Osoby, które miały kontakt z zakażonym zostaną zbadane pod kątem SARS-CoV-2.

Osoby, które miały kontakt z zakażonym zostaną zbadane pod kątem SARS-CoV-2 Fot. Shutterstock

Według lokalnych władz, zakażony jest byłym pacjentem Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śląskim. - Pacjent po opuszczeniu szpitala, w ramach standardowej procedury obowiązującej od pewnego czasu w DPS (zabezpieczającej wszystkich pozostałych mieszkańców domu) został odizolowany od pozostałych mieszkańców - podało wodzisławskie starostwo. Po tym, jak badanie dało wynik pozytywny, zakażony mieszkaniec trafił do szpitala zakaźnego w Raciborzu.

Lokalne władze dodają, że pracownicy DPS, którzy mieli kontakt z zakażonym mieszkańcem zostaną poddani badaniom na obecność wirusa. W placówce dodatkowo zaostrzono rygory sanitarno-epidemiologiczne. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w DPS w Gorzycach już kilka tygodni temu wprowadzono do odwołania całkowity zakaz wstępu osobom postronnym.

To kolejny przypadek koronawirusa w domu pomocy społecznej w woj. śląskim. Aż 17 osób zakażonych tym patogenem z placówki dla osób przewlekle psychicznie chorych w Koszęcinie zostało w czwartek przewiezionych na badania do szpitali zakaźnych.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum