Śląskie: kwarantanna na oddziale bielskiego Szpitala Wojewódzkiego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2020 16:53

Oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej został objęty w piątek kwarantanną. Jeden z pacjentów okazał się zakażony koronawirusem. Gdy zgłaszał się do placówki, nie miał żadnych objawów zakażenia - poinformował szpital.

Jeden z pacjentów okazał się zakażony koronawirusem Fot. Shutterstock

"Próbki na obecność koronawirusa pobrano od niego, ponieważ miał przejść operację" - głosi komunikat placówki.

Kwarantanna oznacza, że na oddział nie będą przyjmowani kolejni pacjenci. Nikt również nie zostanie wypisany do domu. "Personel, który miał kontakt z zakażonym pacjentem, także został poddany kwarantannie" - powiadomił szpital.

W placówce kwarantanną objęte zostały wcześniej oddziały urologii i onkologii urologicznej oraz chirurgii ogólnej i naczyniowej. Ma to związek z pacjentem, który trafił na chirurgię 18 marca.

Podczas przyjęcia nie miał objawów zakażenia. Chory przeszedł operację ratującą życie. W trakcie hospitalizacji jego stan zaczął się pogarszać. Badanie potwierdziło obecność koronawirusa. Trafił do szpitala zakaźnego w Tychach. Oddział poddano kwarantannie.

Później potwierdzono obecność koronawirusa u lekarza z oddziału urologii i onkologii urologicznej, który miał kontakt z zakażonym pacjentem szpitalnego oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej to największa i jedna z najbardziej nowoczesnych placówek na południu. Posiada m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum