Śląskie: jest nowy naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2020 11:25

Marcin Szczurek jest nowym naczelnikiem Grupy Beskidzkiej GOPR. Zastąpił Jerzego Siodłaka, który szefował ratownikom przez 22 lata. Okazją do powitania nowego zwierzchnika była sobotnia (4 stycznia) inauguracja sezonu narciarskiego w Śląskiem, która odbyła się w Wiśle.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Marcin Szczurek dotychczas był szefem bielskiej sekcji operacyjnej, a także wiceprezesem zarządu Grupy Beskidzkiej GOPR.

Jerzy Siodłak od stycznia br. został naczelnikiem całego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce.

Grupa Beskidzka jest największą spośród działających w ramach GOPR. Korzeniami sięga Beskidzkiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które powstało w listopadzie 1952 r. Działa na terenie Beskidu Śląskiego, Żywieckiego, Małego i zachodniej części Makowskiego. Grupa zrzesza ok. 300 czynnych ratowników.

GOPR w Polsce zrzesza ponad 110 ratowników zawodowych oraz blisko 900 ochotników, którzy działają w siedmiu grupach: Beskidzkiej, Bieszczadzkiej, Karkonoskiej, Krynickiej, Podhalańskiej i Wałbrzysko-Kłodzkiej.

Sobotnie wojewódzkie otwarcie sezonu odbyło się pod hasłem Beskidy Winter Go. Narciarze spotkali się w wiślańskim ośrodku Skolnity. Podczas spotkania z dziennikarzami marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz samorządowcy z beskidzkich gmin podkreślali wagę promocji Beskidów, jednego z najważniejszych obszarów turystycznych w kraju.

"Dziś pokazujemy potencjał Beskidów, które są doskonałym miejscem na rodzinny wypoczynek zarówno latem jak też i zimą. Bogata oferta dla narciarzy jest połączona z atrakcyjną propozycją kulturalną i rekreacyjną. Województwo śląskie jest różnorodne i bogate w tradycje" - powiedział marszałek Chełstowski.

Podczas inauguracji na narciarzy czekało wiele atrakcji, przede wszystkim bezpłatny wyciąg i zajęcia z instruktorami, a także warsztaty, animacje, pokazy i koncerty.

Marek Szafrański (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum