Śląskie: jest drugi konkurs NFZ na rehabilitację dzieci

Autor: gazetacodzienna.pl/Rynek Zdrowia • • 28 lipca 2014 16:42

Śląski oddział NFZ rozpisał drugi konkurs dotyczący udzielania świadczeń w zakresie rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego na obszarze powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i Bielska-Białej.

- Oferty mogą składać podmioty spełniające wymagania określone w przepisach, m.in. Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 roku w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej oraz Zarządzenia Prezesa NFZ z dnia 16 grudnia 2013 roku w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju rehabilitacja lecznicza - wyjaśnia Małgorzata Doros, rzecznik śląskiego oddziału NFZ w Katowicach.

Oferty do drugiego konkursu ogłoszonego przez NFZ należy składać do 7 sierpnia, ogłoszenie rozstrzygnięcia planowane jest natomiast na 21 sierpnia br.

W wyniku pierwszego konkursu NFZ - po 15 latach - przerwał współpracę z Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym PSOUU w Cieszynie. W tej sytuacji pionowi rehabilitacyjnemu tej placówki grozi zamknięcie, co spowoduje, że bez profesjonalnej opieki medycznej pozostanie 780 małych pacjentów.

Mimo że ośrodek nie otrzymał kontraktu, od 1 lipca br. realizuje rehabilitację na tych samych zasadach i warunkach na koszt własny.

Więcej: gazetacodzienna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum