Śląskie: dziewiętnaście osób rannych w wypadku busa; LPR w akcji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2015 16:19

Dziewiętnaście osób trafiło w sobotę (31 stycznia) do szpitali po tym, jak jadący z Bielska-Białej do Cieszyna rejsowy bus zjechał z drogi i dachował w miejscowości Świętoszówka pod Jasienicą (Śląskie).

Śląskie: dziewiętnaście osób rannych w wypadku busa; LPR w akcji

Jak poinformowała PAP rzeczniczka bielskiej policji nadkomisarz Elwira Jurasz, wśród poszkodowanych jest ośmioosobowa grupa 17- i 18-letnich uczniów wracających do domów w regionie z Lidzbarka Warmińskiego.

Ranni trafili do szpitali w Bielsku-Białej, w Cieszynie i w Sosnowcu; w akcji ich transportu uczestniczyło Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W sobotę po południu w szpitalach pozostawało siedemnaścioro poszkodowanych.

- Bus należący do prywatnego przewoźnika był wypełniony pasażerami. Jego kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i dachował. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku - przekazała policjantka.

Sprawdzono już, że kierowca był trzeźwy, pobrano od niego jeszcze krew do szczegółowych badań. Pojazdem cieszyńskiej firmy przewozowej jadącym z Bielska-Białej do Cieszyna podróżowało prawdopodobnie ponad 20 osób. Ok. godz. 11 kierowca wpadł w poślizg na śliskiej drodze, bus spadł z ok. trzymetrowej skarpy.

Wypadek miał miejsce na ul. Bielskiej, czyli tzw. starej "jedynce", która była główną szosą, zanim zbudowano równoległą ekspresową trasę S1. Starą drogą kursuje większość komunikacji lokalnej, m.in. między Bielskiem-Białą, a Skoczowem i Cieszynem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum