Śląskie: dziecko z Covid-19 w bielskim żłobku miejskim

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2020 13:41

Dziecko uczęszczające do żłobka miejskiego w Bielsku-Białej ma dodatni wynik testu na Covid-19. Inne dzieci z jego grupy oraz dorośli, którzy mieli styczność z zakażonym, trafili na kwarantannę - zakomunikował w poniedziałek bielski Urząd Miasta.

Śląskie: dziecko z Covid-19 w bielskim żłobku miejskim
Dzieci z tej grupy trafiły na kwarantannę Fot. Shutterstock

Informacja z Sanepidu o pozytywnym wyniku testu napłynęła do żłobka w poniedziałek. Jego dyrektor - jak głosi komunikat magistratu - natychmiast "uruchomił stosowne procedury".

Grupa, do której uczęszczało dziecko: zarówno podopieczni, jak i dorośli, mający kontakt z zakażonym, zostali skierowani na kwarantannę. "Wszystkie obiekty i urządzenia, z którymi członkowie grupy mieli kontakt, zostaną natychmiast zdezynfekowane" - podał Urząd Miasta.

Jak dodano, pozostałe grupy, przy zachowaniu wprowadzonych reżimów sanitarnych, funkcjonują bez zmian.

"Dalsze działania w tej kwestii będzie prowadziła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej" - głosi komunikat.

W trosce o zdrowie dzieci i opiekunów dyrekcja żłobka zaapelowała do rodziców, aby w przypadku podejrzenia lub stwierdzenia zachorowania na Covid-19, niezwłocznie o tym ją informowali.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum