Śląskie: bakterie coli w pijalni wód i z ujęcia w centrum rehabilitacyjnym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 lipca 2018 15:59

Bakterie grupy coli ujawnili inspektorzy w próbkach wody z pijalni wód w Ustroniu i z ujęcia centrum rehabilitacyjno-leczniczego Dolina Leśnicy w Brennej. Zapadała decyzja, że nie nadaje się ona do spożycia - podał cieszyński Sanepid.

Śląskie: bakterie coli w pijalni wód i z ujęcia w centrum rehabilitacyjnym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Osoby odpowiedzialne za oba ujęcia otrzymały nakaz wprowadzenia działań korygujących i już je rozpoczęły. Gdy je zrealizują, woda zostanie ponownie przebadana. Jeśli nie stwierdzimy obecności bakterii, wówczas ujęcia zostaną ponownie dopuszczone do użytkowania - powiedział w piątek (27 lipca) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie Piotr Przewdzing.

Jak dodał, jest możliwe, że z ujęć będzie można korzystać już w przyszłym tygodniu.

Inspektorzy w próbce pobranej z niewielkiej pijalni wód w Ustroniu stwierdzili obecność bakterii grupy coli w ilości 140 jednostek tworzących kolonię w 100 ml wody. W Brennej znajdowały się 23 jednostki. W obu przypadkach woda nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

Przewdzing dodał, że w pomieszczeniu dla personelu w Szpitalu Śląskim w Cieszynie odkryto z bakterię Legionelli. Podkreślił jednak, żą pacjenci placówki są bezpieczni.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze