Śląskie: SUM organizuje warsztaty kulinarno-edukacyjne dla dzieci

Autor: Silesion/Rynek Zdrowia • • 09 października 2017 11:28

Śląski Uniwersytet Medyczny organizuje na Wydziale Zdrowia Publicznego warsztaty kulinarno-edukacyjne dla uczniów II klas szkół podstawowych. Eksperci chcą w ten sposób przekazać dzieciom wiedzę na temat zasad prawidłowego żywienia.

Śląskie: SUM organizuje warsztaty kulinarno-edukacyjne dla dzieci
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mali uczestnicy warsztatów będą mieli okazję sprawdzić swoją wrażliwość na smaki i zapachy w profesjonalnej pracowni sensorycznej, która na co dzień służy studentom SUM. Poprzez gier i zabaw dydaktycznych zapoznają się m.in. z piramidą zdrowego żywienia, rolą aktywności fizycznej w dbałości o zdrowie oraz z produktami zalecanymi i przeciwwskazanymi w racjonalnym żywieniu - informuje silesion.pl

Uczniowie nauczą się rozpoznawać warzywa, poznają smak i zapach ziół, dowiedzą się również jakimi produktami spożywczymi można zastąpić sól i cukier. W czasie zajęć będą mogli wykazać się umiejętnościami i kreatywnością przy przygotowywaniu zdrowych potraw.

Nad przebiegiem zajęć czuwać będą specjaliści z zakresu dietetyki Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zaplanowany na dwa lata projekt obejmie 280 uczniów z sześciu szkół podstawowych z Siemianowic Śląskich - partnera przedsięwzięcia. Jego realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Więcej: silesion.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze