Śląskie: NFZ zaprasza pacjentów na dzień otwarty

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2017 10:00

W sobotę, 4 marca Śląski Oddział Wojewódzki NFZ w Katowicach zaprasza na dzień otwarty pod hasłem: "NFZ bliżej pacjenta. Sprawdź czy jesteś ubezpieczony". Na pytania odwiedzających odpowiedzą przedstawiciele Funduszu i ZUS-u.

Śląskie: NFZ zaprasza pacjentów na dzień otwarty
Pacjenci, którzy odwiedzą śląski OW będą mogli m.in. sprawdzić historię ubezpieczenia. Fot. Archiwum

Jak podaje Śląski Oddział Wojewódzki NFZ, w związku z wejściem w życie 12 stycznia 2017 r. Ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw, pojawiła się możliwość uporządkowania sytuacji ubezpieczeniowej niektórych pacjentów.

Nowelizacja prawa przewiduje, że w określonych przypadkach pacjenci, którzy leczyli się w latach 2013-2016 bez prawidłowego zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego, będą mogli uniknąć windykacji kosztów za uzyskane świadczenia zdrowotne i refundację leków.

Pacjenci, którzy odwiedzą śląski OW będą mogli przekonać się, czy obejmuje ich abolicja, sprawdzić historię ubezpieczenia i dowiedzieć się, czy są prawidłowo zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego.

Ponadto dyżur pełnić będą eksperci z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ds. dochodowych i emerytalno-rentowych.

Będzie można także: uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, uzyskać dane dostępowe do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, uzyskać Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego Śląskiego OW NFZ, potwierdzić zlecenie na zaopatrzenie w środki pomocnicze oraz przedmioty ortopedyczne, uzyskać informacje dotyczące leczenia uzdrowiskowego, dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego, leczenia w ramach dyrektywy transgranicznej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum