Śląskie: GOPR pomogło turyście z podejrzeniem Covid-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2020 08:00

Ratownicy GOPR pomogli turyście w rejonie Skrzycznego, u którego wystąpiło podejrzenie choroby Covid-19. Mężczyzna miał duszności i kłopoty z oddychaniem. Goprowcy, po zwiezieniu z gór, przekazali go pogotowiu - podała w niedzielę (10 maja) Grupa Beskidzka GOPR.

Zdecydowano, że profilaktycznie należy uruchomić procedurę stosowaną przy poszkodowanych z podejrzeniem zakażenia Covid-19. Fot. GOPR Beskidy

"W sobotę zespół ratowników dyżurujących na Hali Skrzyczeńskiej wyjechał w rejon Skrzycznego po otrzymaniu zgłoszenia o turyście, który skarżył się na duszność i miał problemy z oddychaniem. Na miejscu okazało się, że pacjent ma dodatkowo niską saturację, a z rozszerzonego wywiadu epidemiologicznego wynikało, że był górnikiem" - podali w komunikacie goprowcy.

Po konsultacji z dyspozytorem Centrali Powiadamiania Ratunkowego zdecydowano, że profilaktycznie należy uruchomić procedurę stosowaną przy poszkodowanych z podejrzeniem zakażenia Covid-19. Na miejsce udał się odpowiednio zabezpieczony zespół z centralnej stacji ratunkowej GOPR ze Szczyrku. Po udzieleniu pomocy mężczyźnie, został on przetransportowany do Szczyrku, gdzie czekała na niego karetka.

Po akcji karetka terenowa GOPR, którą zwieziono turystę, została poddana dekontaminacji w stacji Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum