Śląsk: polski neurolog doceniony w Stanach

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek zdrowia • • 28 września 2011 08:59

Prof. Grzegorz Opala, szef Kliniki Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, zostanie we wtorek przyjęty do grona członków Amerykańskiego Towarzystwa Neurologicznego. Dotąd zaszczyt ten spotkał tylko kilku polskich lekarzy.

Śląsk: polski neurolog doceniony w Stanach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Uroczystość odbędzie się w San Diego podczas 136. dorocznego zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Neurologicznego. To najstarsza na świecie organizacja neurologów i zarazem jedno z pierwszychw USA stowarzyszeń naukowych. Członkostwo otrzymują tylko ci, którzy odznaczyli się wybitnym dorobkiem, jednak bez względu na to, jakie mają naukowe tytuły - przypomina Gazeta Wyborcza.

Prof. Opala jest autorem ponad 200 prac naukowych. W kierowanej przez niego klinice działa pierwszy w Polsce ośrodek jednodniowej diagnostyki i leczenia. Z jego inicjatywy powstała także sieć oddziałów udarowych na Śląsku.

Kandydaturę profesora amerykańskim neurologom przedstawił prof. Zbigniew Wszołek z renomowanej kliniki Mayo w Jacksonville na Florydzie, światowej sławy autorytet w leczeniu choroby Parkinsona.

Więcej:http://katowice.gazeta.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum