Skawina: powstał prywatny szpital

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2011 14:51

W Skawinie powstał niepubliczny szpital. Profil placówki obejmuje m.in. chirurgię ogólną, onkologiczną i leczenie żywieniowe. Są w nim dwie sale operacyjne, a także pracownie endoskopii i diagnostyki obrazowej.

Skawina: powstał prywatny szpital
Szpital Specjalistyczny im. Stanleya Dudricka w Skawinie dysponuje 22 łóżkami oraz dodatkowo dwoma dla pacjentów wymagających intensywnej terapii. Sale chorych są jedno-, dwu- i trzyosobowe. Szpital należy do NZOZ Nutrimed.

W wyniku konkursu ogłoszonego przez NFZ szpital został zakwalifikowany do podpisania kontraktu w zakresie chirurgii ogólnej oraz ortopedii i kilku poradni.

– Podpisanie umowy w tym zakresie z NFZ nastąpi mam nadzieję w ciągu najbliższych dni. Mamy zapewnienie ze strony Funduszu, że już chorych, w ramach ubezpieczenia, możemy przyjmować. I robimy to od dzisiaj (poniedziałek, 3 stycznia - dop. red.) – mówi portalowi rynekzdrowia.pl dr Stanisław Kłęk, jeden ze współwaścicieli NZOZ Nutrimed.

Na oddziale chirurgii, wykonywane będą zabieg obejmujące m.in. jamę brzuszną, tarczycę, nowotworowe zmiany piersi. Z zakresu ortopedii przeprowadzane będą operacje stawów kolanowych, usuwania halluksów, a także wstawiania protez biodrowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum