Skarżysko-Kamienna: w szpitalu tlen jest, ale... brakuje reduktorów

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 13 listopada 2020 09:45

Od czwartku 12 listopada szpital powiatowy w Skarżysku-Kamiennej jest przeznaczony jedynie dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Pierwszego dnia działania szpitala na nowych zasadach, było w nim kilkunastu pacjentów z Covid-19. Część przebywała w placówce już wcześniej.

Skarżysko-Kamienna: w szpitalu tlen jest, ale... brakuje reduktorów
Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Szpital jest teoretycznie przygotowany na przyjęcie pacjentów z Covid-19 - są nowe, specjalistyczne łóżka, które lecznica kupiła lub dostała od fundacji Eco Textil, ma otrzymać kolejne, od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środki ochrony kupił i podarował powiat.

Jak informuje Leszek Lepiarz, dyrektor szpitala powiatowego imienia Marii Skłodowskiej-Curie, do dyspozycji jest 12 respiratorów. O przyznanie kolejnych 10 wystąpiono do wojewody.

Placówka ma też w budynku system rozprowadzania tlenu. W salach chorych w ścianach zamontowano specjalne gniazda, dzięki nim można będzie prowadzić terapię tlenową bez potrzeby ustawiania butli przy łóżkach.

Problem w tym, że brakuje reduktorów, umożliwiających korzystanie z systemu. Jak poinformował dyrektor placówki, lecznica wystąpiła do wojewody o przyznanie 120 sztuk reduktorów. Jeśli je otrzyma trzy czwarte pacjentów będzie mogło być leczonych przy zastosowaniu tlenoterapii.

Więcej: echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum