Siemianowice Śląskie: zmarł 15. górnik ranny w wypadku

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 września 2009 17:36

Piętnasta ofiara piątkowej (18 września) katastrofy w kopalni "Wujek-Śląsk" w Rudzie Śląskiej zmarła w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. 46-letni górnik z Rudy Śląskiej zmarł około godz. 16.

Siemianowice Śląskie: zmarł 15. górnik ranny w wypadku
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przebywał w siemianowickiej „oparzeniówce" od piątku. Jak mówił dr Nowak podczas krótkiego briefingu w Siemianowicach Śląskich, jego stan był ciężki „od samego początku", a we wtorek został oceniony jako krytyczny. Górnik „już wcześniej" był też reanimowany.

Dr Nowak zaznaczył, że zmarły był bardzo ciężko poparzony - ciężkie oparzenia objęły ok. 60 proc. powierzchni jego ciała, a także wewnętrzne drogi oddechowe. W bardzo ciężkim stanie w CLO we wtorek po południu przebywało jeszcze dwóch górników. Pozostali - według lekarzy - czuli się „dobrze".

Bilans piątkowej katastrofy w rudzkiej części „Wujka" to obecnie: 15 ofiar śmiertelnych, 37 poparzonych osób w przebywa w szpitalach. Dwaj hospitalizowani dotąd górnicy zostali we wtorek (22 września) wypisani ze szpitala św. Barbary w Sosnowcu do domów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum