Siedlce: lekarze o stanie zdrowia zranionego byłego prezydenta miasta

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2019 16:30

Stan zdrowia byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego ustabilizował się - powiedział dyrektor ds. medycznych z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Mioduski. Dodał, że Kudelski "czuje się już lepiej".

Siedlce: lekarze o stanie zdrowia zranionego byłego prezydenta miasta
Fot. Fotolia

Były prezydent Siedlec został zaatakowany w poniedziałek (1 kwietnia) przed godz. 8. Sprawca zbiegł i był poszukiwany przez policję. Były prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala i przebył operację. Wczesnym popołudniem funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na Kudelskiego.

Mariusz Mioduski z siedleckiego szpitala wojewódzkiego przekazał dziennikarzom, że stan byłego prezydenta Siedlec ulega stabilizacji.

- Pacjent w tym momencie wydaje się, że już się ustabilizował. Wymaga oczywiście obserwacji i intensywnego leczenia, podawania odpowiednich leków - wskazał.

Lekarz przekazał też, że rozmawiał z rannym samorządowcem.

- Osobiście z nim rozmawiałam. Tylko tyle mówił, że czuje się już lepiej - wskazał Mioduski.

Pytany o charakter obrażeń, których doznał Kudelski powiedział, że rany te w sposób bezpośredni zagrażały jego życiu.

- O charakterze tych obrażeń nie mogę informować. Takie informacje przekaże prokuratura - dodał.

Mioduski zaznaczył, że były prezydent Siedlec pozostanie w szpitalu.

- W dniu dzisiejszym pozostanie na sali pooperacyjnej. W dniu jutrzejszym, w zależności od jego stanu zdrowia, będą podjęte przez lekarzy decyzje, co do dalszego postępowania z pacjentem, ewentualnie przekazania go do dalszych oddziałów - podkreślił.

Lekarz zwrócił przy tym uwagę, że "z medycznego punktu widzenia przesłuchanie Kudelskiego w poniedziałek nie będzie możliwe". Nie wykluczył jednak, że prokuratura będzie mogła przesłuchać poszkodowanego we wtorek, 2 kwietnia.

Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ugodzenie nożem byłego prezydenta Siedlec.Rzeczniczka siedleckiej prokuratury prok. Krystyna Gołąbek poinformowała, że 38-letni mężczyzna został zatrzymany w powiecie siedleckim, w miejscu jego pracy. Z informacji, do których dotarła PAP, wynika, że zatrzymany Dejan Apastasi S. jest obywatelem polskim.

Jak podkreśliła rzeczniczka, podejrzewany o napaść na Kudelskiego nie został jeszcze przesłuchany, nie zostały mu postawione zarzuty ani nie wykonywano jeszcze z jego udziałem czynności procesowych.

- Z udziałem zatrzymanego zaplanowane są czynności na jutro, czynności te będzie wykonywał prokurator, bo w sprawie tej zostało wszczęte śledztwo własne prokuratora o usiłowanie zabójstwa - poinformowała prokurator, dodając, że potrzeba czasu na analizę zebranych dowodów.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 r. został wybrany radnym sejmiku województwa mazowieckiego z listy PiS

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum