Sesja dotycząca angiologii: zminimalizować ryzyko amputacji

www.rynekzdrowia.pl Autor: PTWP - RynekZdrowia.pl • Źródło: RZ   • 08 lutego 2016 19:59

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress), który potrwa od 18 do 20 lutego 2016 r. w Katowicach, jedna z sesji zostanie poświęcona problemom i wyzwaniom w angiologii.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Uczestnicy sesji będą m.in. rozmawiali o działaniach jakie należy podjąć, aby zredukować do minimum ryzyko amputacji, których w Polsce wykonuje zdecydowanie za dużo w porównaniu z wieloma krajami.

Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej, w którym liczba amputacji wzrasta. W naszym kraju przeprowadza się blisko 8 amputacji nóg na 100 tys. mieszkańców, w Danii - 2, a Hiszpanii i Holandii - 1.

Health Challenges Congress odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach; jest inicjatywą, która ma umożliwić szeroką, wielosektorową i wielodyscyplinarną debatę, m.in. polityków, lekarzy i środowisk biznesowych mających wpływ na kształt polityki zdrowotnej, organizację systemu ochrony zdrowia oraz jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych.

Agenda Kongresu i rejestracja uczestników: www.hccongress.pl

Sesję "Angiologia - problemy i wyzwania" zaplanowano na 18 lutego 2016 r., w godz. godz. 14.00-15.30.

W programie sesji:
• Wykłady:
- No more amputations
- Od obrzęku limfatycznego do słoniowacizny
- Współczesne możliwości leczenia angiologicznego
• Dyskusja

***

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, organizowanego przez Grupę PTWP S.A. (wydawcę m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia), odbędzie się ponad 40 sesji sesji poświęconych różnym aspektom polityki zdrowotnej i medycyny. W Kongresie weźmie udział ok. 3 tys. osób, w tym 250 prelegentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum