PAP/Rynek Zdrowia | 27-10-2020 13:30

Sejny: 37 pracowników szpitala powiatowego z koronawirusem

37 pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sejnach (Podlaskie) jest zarażonych koronawirusem. Placówka przyjmuje tylko pilne przypadki zachorowań. Pracuje w niej 120 osób.

Testy na koronawirusa wykonano u blisko 120 pracowników. Wszystkich wyników jeszcze nie ma. Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Szpital w Sejnach to jeden z mniejszych szpitali w Polsce. Jest tam 88 łóżek na pięciu oddziałach. Nie ma oddziału zakaźnego.

Z powodu wykrycia koronawirusa wśród personelu dyrektor szpitala już w ubiegłym tygodniu wstrzymał planowane zabiegi i przyjęcia nowych pacjentów. Wypisano też tych, których życiu nic nie zagrażało.

Do wtorku koronawirusa wykryto u 37 pracowników, tj.: lekarzy, pielęgniarek, salowych czy techników. 35 z nich przebywa w izolacji domowej, dwaj pracownicy są hospitalizowani. Szpital przyjmuje na oddziały tylko pilne przypadki a także kobiety z planowanymi porodami.

- Placówka miała normalnie działać od poniedziałku, ale skoro zachorowań mamy coraz więcej, musimy się wstrzymać z przyjmowaniem nowych pacjentów, bo nie miałby kto ich leczyć - powiedział dyrektor szpitala Waldemar Kwaterski.

Kwaterski poinformował, że testy na koronawirusa wykonano u blisko 120 pracowników. Wszystkich wyników jeszcze nie ma.

- Możliwe, że chorych wśród załogi będzie jeszcze więcej - dodał Kwaterski.

Szpital powiatowy w Sejnach według planów wojewody podlaskiego miał przyjmować pacjentów z odległego o 40 km szpitala w Augustowie, który stał się szpitalem covidowym. Kwaterski powiedział, że dotąd przyjął zaledwie jednego chorego z Augustowa. Pacjenci z tamtego szpitala musieli szukać pomocy np. w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach.