Sanok: nocna i świąteczna opieka pediatryczna zostanie w szpitalu?

Autor: eSanok/Rynek Zdrowia • • 05 października 2016 12:41

We wrześniu przy SOR Szpitala Specjalistycznego w Sanoku działał pilotażowy program opieki pediatrycznej. Fachowa, szybka pomoc w osobnym gabinecie sprawdziła się, w ocenie rodziców, w 100 proc. Lekarze zamierzają kontynuować rozpoczęty zamysł.

Sanok: nocna i świąteczna opieka pediatryczna zostanie w szpitalu?
Dyżur ukierunkowany jest na pomoc dzieciom w stanach zagrożenia zdrowia i życia Fot. Archiwum

W Sanoku opiekę nocną i świąteczną zabezpiecza przychodnia przy ul. Jana Pawła II podlegająca Samodzielnemu Publicznemu Miejskiemu Zespołowi Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Niestety, na dyżurach nie ma pediatry - informuje esanok.pl

Zdecydowano zatem, że we wszystkie weekendy września będzie dodatkowy dyżur, zabezpieczany przez Szpital Specjalistyczny, a ukierunkowany na pomoc dzieciom w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

Dyżur rozpoczynał się o godzinie 7.00 w sobotę i kończył o 7.00 rano w poniedziałek.  Podczas jednego dnia weekendowej opieki przyjmowano średnio 30 dzieci.

Lekarze doszli do wniosku, że dyżur jest potrzebny i powinien być kontynuowany. Dyrektor szpitala zapewnia, że przyjrzy się sprawie i zdecyduje co dalej. Przypomina jednak, że opieka ta nie jest w żaden sposób refundowana.

Więcej: esanok.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum