Sanepid zamknął dom weselny po zatruciach salmonellą

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 23 czerwca 2017 09:47

Sanepid zamknął dom weselny w Porębie Wielkiem po tym, jak goście dwóch uroczystości trafili do szpitali z zatruciem. Bakterię wykryto w panierowanych filetach drobiowych, które tam serwowano.

Sanepid zamknął dom weselny po zatruciach salmonellą
Bakterię wykryto w panierowanych filetach drobiowych. Fot. archiwum

Dochodzenie sanepidu ma ustalić, kto zawinił - właściciel domu weselnego czy dostawca mięsa. Dom Weselny został zamknięty w poniedziałek (19 czerwca). Nie wiadomo, kiedy będzie mógł przyjąć kolejną młodą parę i jej gości.

Nie na jednym, jak pierwotnie przypuszczano, a na dwóch przyjęciach weselnych zaserwowano gościom salmonellę w jedzeniu. Do pierwszego zatrucia pokarmowego doszło 10 czerwca. Wówczas oświęcimski sanepid przeprowadził kontrolę, podczas której okazało się, że czterech pracowników nie miało stosownych badań do pracy w gastronomii.

O kolejnych dwóch zatrutych poinformował sanepid lekarz dyżurny SOR w Oświęcimiu. W sumie potwierdzonych zatruć salmonellą sanepid odnotował dziewięć. Cztery osoby trafiły do szpitala w Tychach, reszta do szpitala w Wadowicach. Na bóle brzucha skarżyło się w sumie ponad 30 gości.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum