Sanepid ostrzega: nie kupujmy grzybów od przypadkowych sprzedawców

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia • • 19 września 2015 09:45

Sezon grzybowy w pełni. W przypadku wątpliwości, czy znalezione grzyby są jadalne, warto wybrać się do najbliższej stacji Sanepidu. Grzyboznawcy sprawdzą je bezpłatnie.

Sanepid ostrzega: nie kupujmy grzybów od przypadkowych sprzedawców
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Krystyna Szołomicka z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie wyjaśnia, że najczęściej muchomor sromotnikowy mylony jest z czubajką kanią - informuje Głos Szczeciński.

Znawcy grzybów radzą, aby nie zbierać grzybów, których nie znamy. Początkujący grzybiarze powinni też zrezygnować ze zbierania grzybów blaszkowych. Ważne jest też, aby grzyby zbierać w głębokim lesie, a nie przy drodze, gdzie osadzają się na nich osady ze spalin i toksyczne związki chemiczne.

Sanepid ostrzega przed kupowaniem grzybów od przypadkowych grzybiarzy - nie wiemy, co nam oferują. Ponadto sprzedają grzyby w plastikowych pudełkach, co powoduje, że szybko się psują.

Warto pamiętać, że grzybów nie należy podawać do jedzenia dzieciom ani osobom starszym, są bowiem ciężkostrawne i mogą spowodować problemy zdrowotne, nawet jeśli są to grzyby jadalne.

Więcej: www.gs24.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze