Sanepid: już 82 pracowników warszawskiego pogotowia na kwarantannie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2020 11:40

Aktualnie na kwarantannie przebywa 50 pracowników medycznych warszawskiego pogotowia - poinformowała w środę rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" i koordynator zespołu ratownictwa medycznego Elżbieta Weinzieher. Dodała, że u pięciu osób wynik testów jest dodatni.

Służby sanitarne prowadzą obecnie dochodzenie epidemiologiczne Fot. Shutterstock

- To troje pracowników medycznych i dwóch pracowników technicznych - przekazała Elżbieta Weinzieher. Podała też, że aktualnie na kwarantannie przebywa 50 pracowników medycznych. Weinzieher zaznaczyła jednak, że sytuacja w każdej chwili może się zmienić.

Wcześniej informowała, że w środę wracają do pracy dwie karetki, które zostały wyłączone: z Marywilskiej i z Bemowa. - Poza tym wszystkie karetki pracują normalnie - podkreśliła Weinzieher.

Z kolei według danych Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej prezentowanych we wtorek po południu, trzy osoby mają potwierdzony dodatni wynik testu na obecność koronawirusa. - To dwie osoby ze stacji pogotowia na Mokotowie i jedna osoba związana ze stacją pogotowia na Bemowie - poinformowała rzecznik prasowa Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Joanna Narożniak.

Dodała, że w związku z tymi trzema przypadkami powiatowe służby sanitarne prowadzą dochodzenie epidemiologiczne, w ramach którego przeprowadziły wywiady z osobami z kontaktu. - W efekcie  mamy skierowanych na kwarantannę 45 osób związanych ze stacją pogotowia na Mokotowie, 13 osób związanych ze stacją pogotowia na Ursynowie i 24 osoby związane ze stacją pogotowia na Bemowie - powiedziała Joanna Narożniak.

Zaznaczyła przy tym, że to nie są tylko ratownicy, ale również osoby pracujące w tych stacjach. - Łącznie to 82 osoby - podkreśliła.

Aleksandra Kuźniar - PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum