Sanepid: czyste mleko w szkole w Zabrzu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2015 15:12

W Szkole Podstawowej nr 2 w Zabrzu nie doszło do zatrudnia pokarmowego. Mleko po spożyciu którego 40 dzieci trafiło do szpitala było czyste.

Sanepid: czyste mleko w szkole w Zabrzu

Zdaniem Sanepidu  przyczyną złego samopoczucia dzieci mógł być błąd dietetyczny - uczniowie mogli wypić za dużo mleka.

O wynikach badań zabezpieczonych po rzekomym zatruciu partii mleka poinformowała w poniedziałek (30 marca) zastępca powiatowego inspektora sanitarnego w Gliwicach Hanna Nabrdalik. Produkt badano m.in. pod kątem bakterii salmonelli, gronkowca i Escherichia coli.

- Mleko jest czyste. Jego spożycie nie może zagrażać życiu ani zdrowiu - zaznaczyła Nabrdalik.

Służby sanitarne uważają kategorycznie, że w szkole nie doszło do zatrucia pokarmowego. Dzieci skarżyły się jedynie na ból brzucha i ból głowy, co mogło być związane z błędem dietetycznym. Uczniowie mogli np. wypić za dużo mleka, w dodatku niektórzy z nich na czczo - przypuszcza Nabrdalik.

Dodała, że mleko było jedynym produktem, który spożywały wszystkie dzieci i dlatego właśnie tylko na nie padło podejrzenie.

W ubiegły wtorek (24 marca) przed południem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu zaczęli zgłaszać nauczycielom, że źle się czują. Na bóle brzucha i głowy uskarżało się w sumie 39 dzieci z klas 4-6.

Trafiły one do szpitali w Zabrzu, Bytomiu, Gliwicach i Rudzie Śląskiej. Żadne z dzieci nie wymagało dłuższego pobytu w szpitalu.
 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum