×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Samotność tak samo groźna dla zdrowia jak palenie?

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia28 stycznia 2018 15:54

Samotność jest bardzo szkodliwa dla naszego zdrowia - zarówno tego psychicznego, jak i fizycznego. Uważa się, że jej wpływ na organizm jest równoznaczny z wypaleniem kilkunastu papierosów w ciągu jednego dnia.

Samotność tak samo groźna dla zdrowia jak palenie?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zagadnienie skutków samotności zostało poruszone w Wielkiej Brytanii po utworzeniu przez nieżyjącą już posłankę Jo Cox specjalnej komisji. Wezwała ona rząd do podjęcia działań mających na celu rozpoznanie tego problemu. Komisja opublikowała raport, według którego w samej Wielkiej Brytanii dziewięć milionów ludzi cierpiało z powodu poczucia samotności - informuje tvn24.pl

Ludzie, którzy są samotni, są o 64 proc. bardziej podatni na demencję. Istnieje również większe ryzyko pogorszenia się u nich funkcji poznawczych.

Samotność wpływa nie tylko na zdrowie psychiczne, lecz także fizyczne. Odkryto, że zwiększa ona ryzyko przedwczesnej śmierci o 26 proc. Wzrasta także groźba wystąpienia nadciśnienia czy otyłości. Wykazano również, że brak więzi społecznych równoważy się z wypaleniem 15 papierosów dziennie.

Więcej: tvn24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum