Samorząd zabiega o powrót pogotowia do Piwnicznej

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2015 10:26

Władze powiatu nie rezygnują ze starań o ponowne otwarcie podstacji pogotowia Piwnicznej. Chcą przekazać na ten cel budynek po policji.

Samorząd zabiega o powrót pogotowia do Piwnicznej

Argumentem przemawiającym za powrotem ambulansu pogotowia ratunkowego do Piwnicznej jest konieczność poprawy zabezpieczenia medycznego terenu po planowanym oddaniu do użytku mostu granicznego łączącego miejscowość ze słowackim Mniszkiem. Zwiększy się wówczas ruch w strefie przygranicznej i przybędzie zdarzeń drogowych.

Starosta nowosądecki wysłał pismo do Jerzego Millera, wojewody małopolskiego, z prośbą o opinię w sprawie przywrócenia podstacji w Piwnicznej-Zdroju, którą zlikwidowano w 2011 roku.  

Choć ówczesne władze walczyły wtedy o utrzymanie placówki argumentując, że karetka powinna być dostępna w Piwnicznej ze względu na działające na terenie gminy i w jej okolicy stacje narciarskie, ostateczna decyzja należała jednak do wojewody.

Obecnie w powiecie działa 8 podstacji pogotowia: w Krynicy-Zdroju, Starym Sączu, Grybowie, Łącku, Łososinie Dolnej, Nawojowej, Rytrze i Jasiennej. 

Na potrzeby podstacji burmistrz Piwnicznej-Zdroju zamierza przekazać w bezpłatne użytkowanie budynek po dawnym posterunku policji.  

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum