SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu znów będzie tylko dla chorych na Covid-19?

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 11 sierpnia 2020 09:30

Wojewoda opolski nie wyklucza możliwości, że SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu ponownie będzie służył tylko chorym na COVID-19. Żadne decyzje jednak w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. Fot. profil szpitala na Facebook

W minionym tygodniu na Opolszczyźnie w ciągu doby wykrywano od kilkunastu do ponad dwudziestu nowych przypadków koronawirusa. To więcej niż w momencie, w którym kozielski szpital powiatowy przekształcano w szpital jednoimienny - podaje Nowa Trybuna Opolska.

Szpital powiatowy przywrócono do poprzedniej działalności w czerwcu w związku ze spadkiem liczby zakażeń. 90 z 250 łóżek wciąż jednak służy leczeniu pacjentów chorych na Covid-19. Gdy w ostatnich dniach zaczęła rosnąć ilość zakażeń, pojawiły się sugestie, że ich naturalną konsekwencją będzie przywrócenie szpitala jednoimiennego, oznaczające zamknięcie pozostałych oddziałów.

Dyrektor szpitala Jarosław Kończyło przekazał w rozmowie z dziennikarzami, że nie wie, czy lecznica w Kędzierzynie-Koźlu ponownie zostanie przekształcony w jednoimienny. Jest wiele pytań i wątpliwości związanych z jesienią i ewentualną drugą falą zakażeń. Decyzja zależeć będzie od wojewody - podkreślił.

Więcej: nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum