Rzym: rozpoczęła się międzynarodowa konferencja na temat AIDS

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 lipca 2011 19:29

W niedzielę (17 lipca) rozpoczęła się w Rzymie międzynarodowa konferencja na temat AIDS z udziałem 6 tys. ekspertów z całego świata. Jej organizatorzy mają nadzieję na otwarcie nowego rozdziału w walce z chorobą. Konferencja potrwa do środy.

Rzym: rozpoczęła się międzynarodowa konferencja na temat AIDS
Według najnowszych danych każdego dnia wirusem HIV zaraża się na świecie ponad 7 tys. osób, wśród nich tysiąc dzieci. Zgodnie z tą statystyką do zakażenia dochodzi co 6 sekund. Leczy się tylko połowę przypadków, a co godzinę na AIDS umiera 200 osób.

15 lat temu na podobnej konferencji w Vancouver w Kanadzie poinformowano o pojawieniu się pionierskich leków umożliwiających przeżycie chorych. Rzymskie obrady poświęcone są po raz pierwszy głównie metodom kuracji.

Niedawno ogłoszone rezultaty wielkich eksperymentów klinicznych, prowadzonych przez lata, pokazują, że terapia coraz lepiej sprawdza się jako sposób zapobiegania szerzeniu się choroby i taka będzie myśl przewodnia konferencji.

- AIDS wciąż jest bardzo poważnym problemem - przyznał specjalista w dziedzinie chorób zakaźnych Massimo Andreoni z rzymskiego uniwersytetu Tor Vergata. Zauważył, że świadczy o tym choćby sytuacja we Włoszech, gdzie - jak się szacuje - około 30 tysięcy osób nie wie, że choruje.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum