Rzeszów: wodolecznictwo z własnej... studni

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2010 10:16

Pacjenci Szpitala Miejskiego mogą już korzystać z hydroterapii, fizykoterapii i kinezyterapii. Mineralna, lecznicza woda pochodzi z odwiertu na terenie szpitala.

W zakładzie wodolecznictwa i rehabilitacji do dyspozycji pacjentów od 31 sierpnia 2010 r. czekają m.in. wanny do masażu wodnego, bicze szkockie.

– Leczyć się tu mogą osoby z przewlekłymi chorobami mięśni i stawów, chorobami układu nerwowego, zaburzeniami krążenia, a także po urazach i zabiegach ortopedycznych – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Zakład zasilany jest w wodę mineralno-leczniczą z odwiertu zlokalizowanego na terenie szpitala. Jak zapewnia rzecznik lecznicy, jej właściwości chemiczne są porównywalne do wód czerpanych w celach leczniczych np. w Iwoniczu Zdroju i Horyńca Zdroju.

Szpital podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług leczniczych. Modernizacja pomieszczeń na potrzeby zakładu, wykonanie specjalistycznych przyłączy, a także wyposażenie trwały rok i kosztowały prawie 4 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum