Rzeszów: w szpitalu tymczasowym z 60 łóżek covidowych zajętych jest 12

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2020 15:00

W szpitalu tymczasowym w Rzeszowie jest 60 łóżek covidowych, w tym 6 respiratorowych. Obecnie w placówce przebywa 12 pacjentów chorych na COVID-19. Dwoje z nich wymaga leczenia przy pomocy respiratorów.

Rzeszów: w szpitalu tymczasowym z 60 łóżek covidowych zajętych jest 12
Obecnie w placówce przebywa 12 pacjentów chorych na COVID-19. Fot.

Szpital tymczasowy w Rzeszowie działa od końca listopada w nowo wybudowanym skrzydle szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie.

Na apel wojewody dotyczący rekrutacji personelu medycznego w placówce dotychczas odpowiedziało ponad 70 osób wykonujących różne zawody medyczne: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni.

Jak przekazał w czwartek PAP rzecznik wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk w szpitalu tym aktualnie dostępnych jest 60 łóżek covidowych, w tym sześć wyposażonych w respiratory.

Wcześniej informowano, że docelowo w szpitalu tym ma być 160 łóżek covidowych, z czego 30 respiratorowych, ale - jak wyjaśnił Mielniczuk - spadająca, choć pomału, liczba zachorowań wskazuje, że obecny stan jest na tę chwilę wystarczający. Zastrzegł jednocześnie, że jest możliwość uruchomienia kolejnych miejsc, gdyby zaszła taka konieczność.

Obecnie w szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 12 pacjentów covidowych, z których dwoje wymaga podłączenia do respiratorów.

Z danych podkarpackiego urzędu wojewódzkiego wynika, że w całym regionie obecnie jest 2006 łóżek dla chorych na COVID-19, z których 176 to łóżka respiratorowe. Obecnie hospitalizowanych jest 880 pacjentów chorujących na COVID-19, a 104 z nich jest leczonych przy pomocy respiratora.

Mielniczuk dodał, że dotychczas w związku z mniejszą liczbą pacjentów hospitalizowanych, decyzją wojewody podkarpackiego zmniejszono łączną liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach: w Dębicy, Jarosławiu, Sanoku i Stalowej Woli. Zaznaczył jednocześnie, że kolejne decyzje o uwalnianiu łóżek będą podejmowane na bieżąco w miarę potrzeb.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek w raporcie, że na Podkarpaciu zanotowano 406 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W regionie zmarły 33 osoby, z których 8 w wyniku COVID-19, a 25 w wyniku chorób współistniejących.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum