Rzeszów: w szpitalu tymczasowym przebywa 11 pacjentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2020 14:20

11 pacjentów chorych na COVID-19 przebywa w szpitalu tymczasowym w Rzeszowie – poinformował w czwartek (3 grudnia) rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk.

Rzeszów: w szpitalu tymczasowym przebywa 11 pacjentów
Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Placówka działa od ubiegłego tygodnia i mieści się w nowo wybudowanym skrzydle szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie. Aktualnie dostępnych jest 20 łóżek covidowych; w tym pięć wyposażonych w respiratory. Docelowo w szpitalu będzie 160 łóżek, z czego 30 respiratorowych, z możliwością uruchomienia kolejnych miejsc w razie takiej potrzeby.

Jak podkreślił w czwartek Mielniczuk, obecnie w placówce przebywa 11 pacjentów.

Rzecznik zaznaczył, że w związku z mniejszą liczbą pacjentów hospitalizowanych wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zdecydowała o "uwolnieniu łóżek covidowych" w szpitalu w Dębicy. - Następne decyzje w tej sprawie, dotyczące innych szpitali, będą podejmowane na bieżąco - powiedział.

Mielniczuk zastrzegł, że szpital tymczasowy nadal będzie przyjmował pacjentów, bo jak dodał, najwięcej zakażeń na Podkarpaciu odnotowywanych jest w Rzeszowie i okolicach.

W czwartkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na Podkarpaciu zanotowano 413 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W regionie zmarło 29 osób, dziewięć z nich nie miało chorób współistniejących.

PAP - Wojciech Huk

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum