×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rzeszów: w miejskim szpitalu staw biodrowy wymieniają małoinwazyjnie

Autor: nowiny24.pl/Rynek Zdrowia31 października 2018 09:57

Pacjenci z chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego mogą liczyć na małoinwazyjny zabieg jego wymiany. Szpital Miejski w Rzeszowie jest drugim ośrodkiem w regionie, który wykonuje tego typu operacje.

Rzeszów: w miejskim szpitalu staw biodrowy wymieniają małoinwazyjnie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wyjaśnia lek. Marcin Jaszczuk, ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej Szpitala Miejskiego w Rzeszowie, zabieg wykonywany jest z dostępu przedniego. Polega na 7 - 8 centymetrowym nacięciu skóry, usunięciu niesprawnych elementów stawu biodrowego i zastąpieniu ich sztucznymi. Implanty dostosowywane są do każdego pacjenta indywidualnie.

Główną zaletą operacji jest to, że w jej trakcie nie uszkadza się istotnych tkanek. Umożliwia to szybszą rehabilitację, zmniejsza ryzyko krwawienia po zabiegu, mniejszy jest także odsetek zwichnięć endoprotezy. Oprócz tego ból pooperacyjny jest mniejszy, a pobyt pacjenta w szpitalu krótszy. Także efekt kosmetyczny jest lepszy. Blizna jest praktycznie niewidoczna.

Wykonanie takiej operacji możliwe jest praktycznie u każdego pacjenta z zaawansowaną chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego. Wyjątkiem są osoby otyłe oraz z dużą deformacją stawu. Na zabieg wymiany stawu biodrowego w kolejce pacjenci muszą czekać około 4 - 5 miesięcy.

Więcej: nowiny24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze