Rzeszów: w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym chcą odwołania kierownika radioterapii

Autor: nowiny24.pl/Rynek Zdrowia • • 22 września 2009 10:12

Lekarze asystenci z Podkarpackiego Centrum Onkologii przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie chcą odwołania kierownika zakładu radioterapii. Zarzucają mu złe leczenie 14 pacjentów.

Wśród błędów, które asystenci wytknęli szefowi podobno jest też taki, że doktor pomylił prostatę z płucami.

– Wstrętny paszkwil! Podłożyli mi świnię. Na siebie biorę tylko jeden błąd: złe skierowanie naświetlenia na guza krtani u jednego z pacjentów. To jednak nie zagrażało jego życiu. Był to jeden błąd na już tysiąc przyjętych w tym roku pacjentów – mówi dr Grzegorz Miller, specjalista radioterapii, chemioterapii, onkolog kliniczny.

Na pytanie, dlaczego koledzy mają mu tyle za złe, doktor tłumaczy: – Chcą mnie odwołać. Szukali na mnie haków. Gdy przez dwa tygodnie byłem na wczasach, buszowali w dokumentacji dotyczącej pacjentów i kserowali ją.

– Dlaczego? Wszyscy jesteśmy przepracowani. Sądzę, że chodzi m.in. o pieniądze. Jeśli myślą, że odejdę, to się mylą. Tak tego nie zostawię. Będę walczył i spróbuję to jakoś przeżyć, choć już jestem po jednym wylewie. Zrobiono ze mnie doktora Mengele jeszcze przed wyjaśnieniem sprawy. Jak z tym żyć? Boję się, że ucierpią pacjenci. Jutro może tu nie być nikogo - dodaje Miller.

Dyrektor szpitala Bernard Waśko odsunął doktora Millera od planowania przyjęć nowych pacjentów. Doktor pracuje zarówno w szpitalu, jak i przychodni. Wczoraj przed jego gabinetem siedziało kilkunastu pacjentów, którzy pytani przez dziennikarza o opinię, bardzo pozytywnie wyrażali się o lekarzu.

Dyrektor szpitala prosił o zewnętrzny audyt prof. Mariana Reinfussa, krajowego konsultanta ds. radioterapii. Za przeprowadzeniem kontroli jest także Kazimierz Ziobro, wicemarszałek odpowiedzialny za służbę zdrowia: – Zależy nam na szybkim wyjaśnieniu sprawy. Najlepiej, jak przyjrzy się temu osoba z zewnątrz. Wyjaśnienie od dyrektora Waśko już mam.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum