×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rzeszów: tu również raka prostaty leczą metodą laparoskopową

Autor: Nowiny24.pl/Rynek Zdrowia14 listopada 2017 15:35Aktualizacja: 14 listopada 2017 15:38

Szpitalu Miejski w Rzeszowie dołączył do lecznic, w których usunięcie gruczołu krokowego wykonuje się m.in. metodą laparoskopową. Od września urolodzy wykonali w tej placówce już 10 takich operacji. W kolejce do zabiegu czekają kolejni pacjenci - podaje serwis Nowiny24.

Rzeszów: tu również raka prostaty leczą metodą laparoskopową
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Zabieg polega na usunięciu całego gruczołu krokowego razem z pęcherzykami nasiennymi i węzłami chłonnymi u mężczyzn, u których zdiagnozowano raka prostaty - wyjaśnia lek. Wojciech Gontaszewski, ordynator Klinicznego Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie.

Lekarze od dawna wskazują na zalety małoinwazyjnych procedur laparoskopowych. - Pacjent traci mniej krwi, szybciej wraca do zdrowia i szybciej wychodzi ze szpitala - dodaje ordynator.

W porównaniu z operacją konwencjonalną, podczas której chirurdzy robią duże pionowe nacięcie wzdłuż brzucha pacjenta, podczas operacji przeprowadzonej metodą laparoskopową osobie operowanej robi się od 4 do 5 niewielkich nacięć, po których zostają drobne blizny.

Więcej: www.nowiny24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze