Rzeszów: światowej sławy chirurg okulista mógłby operować, ale wyczerpał się kontrakt z NFZ

Autor: Super Nowości/Rynek Zdrowia • • 19 maja 2009 10:12

Profesor Ferenc Kuhn - węgierski okulista, jeden z najwybitniejszych na świecie chirurgów ciała szklistego i siatkówki, wykonał dziewięć zabiegów witrektomii w Ośrodku Chirurgii Oka w Rzeszowie

Zabieg witrektomii u chorych z poważnymi powikłaniami wymaga niebywałej precyzji i doświadczenia. Wśród zabiegów wykonywanych w Rzeszowie przez prof. Kuhna najtrudniejsza była operacja bardzo ciężkich zmian pourazowych siatkówki u młodego pacjenta, który stracił widzenie po zranieniu oka metalowym prętem - podają Super Nowości.

Wszystkie operacje przebiegły bez powikłań, pacjenci następnego dnia zostali wypisani do domu.

Do operacji, refundowanych przez NFZ, wybrani zostali pacjenci z zaawansowanymi zmianami w przebiegu cukrzycy, a także otworami i błonami w plamce.

Niestety, przeprowadzone przez prof. Kuhna operacje wyczerpały tegoroczny kontrakt podpisany przez Ośrodek Chirurgii Oka z NFZ. Klaudiusz Gerke – dyrektor ośrodka przyznaje, że bardzo liczy na renegocjacje kontraktu z NFZ i możliwość finansowania dodatkowych zabiegów, które prof. Kuhn mógłby wykonać już za kilka tygodni.

Pacjenci z ciężkimi stanami, których leczenia nie podejmują się lokalni chirurdzy, nie musieliby wówczas szukać pomocy za granicą, jak to robią teraz.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum