Rzeszów: stabilizacja sytuacji po zakażeniach koronawirusem w szpitalu klinicznym

Autor: Nowiny24/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2020 09:12

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie od kilku dni boryka się z zakażeniami koronawirusem wśród personelu medycznego i pacjentów. Na szczęście we wtorek (16 czerwca) nie odnotowano ani jednego nowego zakażenia. Dzień wcześniej, po południu, doszedł tu 14. przypadek. Zakażona okazała się pielęgniarka z nefrologii.

Rzeszów: stabilizacja sytuacji po zakażeniach koronawirusem w szpitalu klinicznym
We wtorek (16 czerwca) nie odnotowano ani jednego nowego zakażenia. Fot. Shutterstock

Marek Wiater, p.o. dyrektora KSW nr 1 w Rzeszowie spodziewał się we wtorek przełomowego dnia z "czarnym scenariuszem" włącznie - we wzroście liczby wyników dodatnich u personelu i pacjentów.

Brak nowych zakażeń spowodował, że odetchnął z ulgą. Wszystkie wyniki testów z tego dnia okazały się negatywne. Wiater liczy na to, że sytuacja się ustabilizuje, chociaż, jak sam przypomina, czasami wysyp zachorowań występuje dopiero po 14, a nie 7-8 dniach. Szpital oczekuje jeszcze na około 80 wyników.

Aktualnie w szpitalu odnotowano 14 przypadków zakażenia koronawirusem. To 6 osób z personelu medycznego, 6 pacjentów i 2 osoby z personelu diagnostycznego.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w KSW nr 1 w Rzeszowie, Klinika Hematologii wstrzymała przyjęcia pacjentów do odwołania. Zgodnie z planem kontynuowane są wyłącznie rozpoczęte chemioterapie w pobycie dziennym. Stacja Dializ również nie przyjmuje nowych pacjentów z zewnątrz.

Więcej: nowiny24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum