Rzeszów: ruszają szczepienia przeciwko grypie

Autor: Super Nowości, SA/Rynek Zdrowia • • 17 września 2009 09:46

Od 21 września mieszkańcy Rzeszowa, którzy ukończyli 55 rok życia oraz młodsi, jeśli są po przeszczepach lub cierpią na choroby układu krążenia i nowotworowe, będą mogli za darmo zaszczepić się przeciwko grypie.

Rzeszów: ruszają szczepienia przeciwko grypie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Renata Żukowska, dyrektor wydziału zdrowia w Urzędzie Miasta Rzeszowa mówi, że miasto w tym roku na zakup szczepionek przeznaczyło 150 tys. złotych. Wyjaśnia przy tym, że zasady  szczepień są takie same jak w roku ubiegłym, czyli trzeba być mieszkańcem Rzeszowa i do punktu szczepień zgłosić się z dowodem tożsamości oraz zaświadczeniem od lekarza rodzinnego, że dana osoba może się zaszczepić.

W Rzeszowie zaszczepić się będzie można w czterech punktach: w izbie przyjęć w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej oraz w przychodniach ZOZ nr 1: przy ul. Hoffmanowej, Hetmańskiej i Lubelskiej.

Akcja szczepień przeciwko grypie rozpoczęła się już wielu miastach. Prowadzi ją, m.in. Radom i Białystok, przede wszystkim szczepiąc osoby, które ukończyły 60-65 lat. W Rzeszowie więc osoby młodsze niż w innych miastach mają szansę na bezpłatną szczepionkę.

Reszta powinna sobie ją zafundować, bo jak przekonuje prof. Andrzej Zieliński – krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii, szczepionki przeciwko grypie są skuteczne, zmniejszają zarówno prawdopodobieństwo zachorowania, jak i ciężkość choroby.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum