Rzeszów: gronkowiec na położniczym i noworodkowym

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2009 18:36

Do końca tygodnia wstrzymano przyjęcia na oddział położniczy i noworodkowy w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. Powodem takiej decyzji było wykrycie u dwójki wcześniaków gronkowca. Oddziały muszą być zdezynfekowane.

Zmiany na skórze, które zaobserwowano u bliźniaków wskazywały, że mogło dojść do zakażenia gronkowcem.

– Dzieci przebywały w cieplarkach, nie miały kontaktu z innymi dziećmi. Ale dla bezpieczeństwa wszystkich pacjentów zdecydowaliśmy, że bliźnięta zostaną odizolowane od pozostałych noworodków – informuje Bożena Olech, ordynator oddziału noworodkowego.

Dzieci zostały przeniesione na oddział septyczny, gdzie są leczone. Pozostałe dzieci wraz z matkami opuszczają szpital. Ostatnie noworodki z 15, które przebywały na oddziale zostaną wypisane do piątku (19 czerwca)  – informuje Gazeta Wyborcza.

– Wtedy przeprowadzimy dezynfekcję oddziału - dodaje doktor Olech.

Placówka wstrzymała przyjęcia pacjentek na oddział położniczy.

– Na tym oddziale też będzie przeprowadzona dezynfekcja. Oddział położniczy i noworodkowy są to oddziały, na których trzeba reagować nawet na najmniejsze zagrożenie. Sądzę, że w sobotę będzie już po dezynfekcji obydwu oddziałów i znów zaczniemy przyjmować pacjentki – obiecuje Leszek Czerwiński dyrektor szpitala przy ul. Rycerskiej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum