Rzeszów: czy ratownicy złamali pacjentce ręce?

Autor: Nowiny24/Rynek Zdrowia • • 16 września 2009 15:05

Rodzina 87-letniej pacjentki z Rzeszowa sugeruje, że podczas transportu do szpitala sanitariusze z ambulansu prywatnej firmy złamali staruszce ręce.

Rzeszów: czy ratownicy złamali pacjentce ręce?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zaczęło się od silnego bólu nogi. Objawy długo nie ustępowały, dlatego rodzina zadzwoniła pod karetkę.

– Lekarz rozpoznał złamanie i odwiózł babcię do Szpitala Miejskiego. Tutaj lekarze opatrzyli nogę, ale ponieważ babcia dostała drgawek, skierowano nas do szpitala MSWiA, który miał akurat dyżur neurologiczny – mówi Nowinom 24 wnuczka kobiety.

Na miejsce chorą zawiozła już inna karetka. Prywatna. Po wyjęciu z ambulansu pacjentka zaczęła narzekać na ból ramion. Ponieważ neurolog nie dopatrzył się u niej niczego, odesłał kobietę do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, który tego dnia miał ostry dyżur. Tu okazało się, że stan jest bardzo poważny.

– Lekarze stwierdzili zator tętnicy płucnej. Babcia cztery doby leżała na intensywnej terapii. Jej stan się poprawił, ale niespodziewanie na obu ramionach pojawiły się paskudne siniaki, a dłonie mocno spuchły. Nie wiedzieliśmy, skąd – relacjonuje rodzina.

Wykonano więc prześwietlenia obu rąk, które wykazały złamania między łokciami a barkami. Lekarz sugerował, że staruszka mogła się przewrócić, ale rodzina wie swoje: to niemożliwe, ponieważ kobieta zniknęła im  z oczu jedynie na czas transportu prywatną karetką firmy Medic-Transport.

– To prawda, wieźliśmy tę pacjentkę. Ale transportem zajmowali się doświadczeni ratownicy medyczni i z całą pewnością nie zrobili jej krzywdy. Zresztą jeszcze zanim zabraliśmy ją do karetki, poinformowano nas na izbie przyjęć, że uskarża się na ból ręki – zapewnia Eugeniusz Drozd właściciel firmy Medic-Transport.

Rodzina zapowiada, że jeszcze w tym tygodniu zwróci się o pomoc do rzecznika praw pacjenta.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum