Rzeszów: charytatywnie dla dziecięcego hospicjum

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2009 10:25

Artyści i kolekcjonerzy podarowali ponad 100 dzieł sztuki na aukcję charytatywną, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę hospicjum dla dzieci.

W tym roku udało się zebrać dwukrotnie więcej prac niż w roku ubiegłym. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” wśród darczyńców znaleźli się między innymi Emil Polit, Józef Gazda, Krzysztof Brzuzan. Aukcja odbędzie się 17 maja o godz. 13 w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Podkarpackie Hospicjum dla dzieci ma pod opieką 30 młodych pacjentów, którzy zmagają się z ciężkimi, nieuleczalnymi chorobami. Dzięki hospicjum mali pacjenci mogą pozostawać z rodzicami w domu, to pracownicy hospicjum przyjeżdżają do nich na wizyty, dowożą specjalistyczny sprzęt. Hospicjum zapewnia również pomoc i opiekę rodzinom w czasie żałoby po stracie dziecka.

Aby fundacja mogła prawidłowo funkcjonować konieczne jest miejsce do którego przyjeżdżać będą nieuleczalnie chore i niepełnosprawne dzieci, w którym będą spotykać się pracownicy i wolontariusze hospicjum, a psychologiczną pomoc i wsparcie uzyskają rodzice i opiekunowie dzieci. Na razie tą bazą jest trzypokojowy dzierżawiony lokal, bez dostępu wieczorami, nocą w weekendy i święta.

Istnieje jednak szansa na poprawę warunków lokalowych hospicjum i przeprowadzkę do innego budynku. Udało się już bowiem kupić stary dom z działką przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie.

- Na razie nie da się tam prowadzić żadnej działalności, ale zrobimy wszystko, by już jesienią było to możliwe - mówią członkowie fundacji, dlatego po raz drugi zorganizowali aukcję dzieł sztuki.

Pierwsza aukcja odbyła się w ubiegłym roku i zakończyła sporym sukcesem. Udało się wtedy zebrać prawie 30 tys. zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum