Rzeszów: brakuje specjalistycznego sprzętu dla wcześniaków

Autor: TVP Rzeszów/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2011 10:34

Nowe standardy opieki nad ciężarnymi, zagrożenia związane z przedwczesnym porodem, powikłania wynikające z wcześniactwa były głównymi tematami II Podkarpackiej Konferencji Naukowej. Wzięli w niej udział specjaliści z całej Polski.

Rzeszów: brakuje specjalistycznego sprzętu dla wcześniaków

Jak informuje TVP Rzeszów w dwudniowej konferencji na Uniwersytecie Rzeszowskim uczestniczyli: lekarze ginekolodzy, neonatolodzy, położne i pielęgniarki oddziałów noworodkowych.

Mówiono m.in. o tym, że podkarpackie szpitale mają coraz lepszych specjalistów i nieustannie, z dużym wsparciem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, inwestują w nowoczesny sprzęt do ratowania życia wcześniaków. Przykładem tego jest nowy noworodkowy OIOM w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, który kosztował prawie 3 mln zł. Jednak wciąż są poważne problemy ze specjalistycznym sprzętem dla wcześniaków.

W dyskusji wskazywano również na coraz większe znaczenie specjalistycznej opieki nad kobietami w ciąży. Zwłaszcza, że coraz później - bo w wieku około 30 lat - decydują się one na urodzenie pierwszego dziecka.

Więcej: www.tvp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum