Rzeszów: NFZ proponuje nieodpłatne porady dietetyka i specjalistów pielęgniarstwa

Autor: Nowiny24/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2019 14:44

Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie jest pierwszym w kraju, który oferuje bezpłatne porady dietetyka oraz specjalistów pielęgniarstwa. W sali obsługi uruchomiono dodatkowe stanowisko ds. promocji zdrowia i profilaktyki. Osoby, które załatwiają tu różne sprawy mogą równocześnie skorzystać z porad specjalistów.

Rzeszów: NFZ proponuje nieodpłatne porady dietetyka i specjalistów pielęgniarstwa

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 specjalista pielęgniarstwa udziela darmowych porad dotyczących m.in. badań profilaktycznych finansowanych przez NFZ. W tym samych godzinach petenci mogą korzystać z porad dietetyka oraz innych specjalistów, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące zachowań prozdrowotnych.

Każdy, kto zgłosi się do nowego punktu, nieodpłatnie może zmierzyć sobie ciśnienie krwi oraz skorzystać z bezpłatnego pomiaru na analizatorze składu ciała. Urządzenie po badaniu wydrukuje wszystkie ważne informacje o stanie zdrowia.

Jak informuje Rafał Śliż, rzecznik Podkarpackiego OW NFZ, taka inicjatywa to realizacja oczekiwań pacjentów, którzy nie mogą znaleźć takiej formy pomocy w ramach ubezpieczenia. Na rozmowę czy badanie nie jest potrzebne ani skierowanie, ani wcześniejsza rejestracja. Porady są oczywiście bezpłatne, a personel medyczny nie tylko udzieli porady, ale także przekaże materiały edukacyjne.

Więcej: nowiny24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum