Rzeszów: Holenderzy pomogą rehabilitować dzieci z porażeniem mózgowym

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 września 2011 11:23

Lekarze, rehabilitanci i fizjoterapeuci z Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie skorzystają z doświadczeń Holendrów rehabilitujących dzieci z porażeniem mózgowym.

Rzeszów: Holenderzy pomogą rehabilitować dzieci z porażeniem mózgowym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje Gazeta Wyborcza, fundację pomagającą polskim niepełnosprawnym dzieciom założyła 9 lat temu dr Ewa Kooyman-Piskorz, od lat mieszkają w Holandii. Jej fundacja współpracuje z rzeszowskim Szpitalem Wojewódzkim nr 2.

Obecnie dr Kooyman-Piskorz pomaga w Polsce i Holandii szkolić kadrę, która od przyszłego roku będzie pracować w nowo wybudowanym Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży. Jak zapowiada Janusz Solarz, dyrektor szpitala, niedługo zacznie się go wyposażać, a w styczniu zacznie działać. W centrum będą rehabilitowane dzieci i młodzież oraz dorośli wymagający rehabilitacji kardiologicznej

Dr Kooyman-Piskorz nawiązała współpracę z prof. Julesem Becherem, uważanym w Holandii za najlepszego specjalistę od leczenia dzieci z porażeniem mózgowym.

W opracowanym przez niego systemie dzieckiem zajmuje się cały zespół: lekarz neurolog, specjalista rehabilitant, fizjoterapeuta. Do grupy specjalistów może dołączyć technik ortopedyczny.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum